loader

MEC Hakkında


Yüzyılımızın gelişen dünyasında en önemli konular, her zaman olduğu gibi insan sağlığı ve beslenmesi ile birlikte enerji olmuştur.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kalkınmamızın temel taşı bu önemli konuların ekonomik yollardan teminidir. Küresel rekabetçi maliyetlere rağmen, kaynak eksikliğinden dışarı bağlı birçok ülke gibi bizimde enerji kaynaklarından en verimli şekilde yararlanarak kullanmamız kaçınılmaz bir zorunluluktur.

Böyle bir zamanda ihtiyaç duyulan enerjinin üretimi, üretim şekli, sağlandığı kaynaklar ve maliyeti çevre duyarlılığı temelinde çok önemli duruma gelmiştir. İşte bu gerçekler temelinde, İTÜ mezunu, geçmişte teknoloji ve insan sağlığı sektörlerinde uzun yıllar deneyimleri olan üç Elektrik Mühendisi arkadaş olarak, yenilenebilir enerji, ve geleneksel enerji sistemlerinde tasarruf çözümler ile ilgili bir oluşum hedefiyle MEC Tasarruf ve Enerji Sistemleri Ticaret Sanayi A.Ş. firmasını kurduk.

Temel ilkemiz, çevre duyarlılığına uygun, insan sağlığını ön planda tutan ve maddi anlamda tasarrufu hedefleyen çözümler sunmaktır.